چرا باید از NFT ها استفاده کنیم و کاربرد NFT ها چیست؟

 

عکسی گرافیکی و زیبا از ساخت و فروش NFT

 

برای پاسخ به این سوال که چرا باید از NFT ها استفاده کنیم و کاربرد NFT ها چیست ، ابتدا باید NFT ها را خوب بشناسیم.

کلمه NFT مخفف Non Fungible Token است یعنی توکن های غیر مثلی و غیرقابل تعوض. باتوجه به معنی ان میفهمیم که این توکن ها را بعد از ساخت نمیتوان تغیر داد و همچنین مانندی برای ان وجود ندارد.

حال به این سوال میریسیم که کاربرد NFT ها چیست؟ NFT ها کار ذخیره اطلاعات را برای ما انجام میدهند. شما در واقع هر نوع اطلاعاتی را میتوانید در قالب توکن بر روی بلاکچین ذخیره کنید. اطلاعاتی مانند عکس ، فیلم ، موسیقی ، علامت های تجاری ، نوشته ها و … . همچنین هنگام ذخیره این موارد گفته شده میتوانید اطلاعاتی مازاد را به ان بچسبانید ، مانند نام سازنده یا صاحب اثر ، نوشتن توضیح درباره فایل ذخیره ، گذاشتن کدها و قراردادهای هوشمند برای ان و … .

 

برای دریافت اطلاعات کامل از انواع NFTها به مقاله انواع NFTها بروید.

 

حال کاربرد NFT ها را درک کردیم. برای پاسخ به سوال چرا باید از NFT ها استفاده کنیم ، میتوانید روی اینجا کلیک کرده و فیلم کوتاه و مفید ان را مشاهده کنید.

همانطور که در فیلم دیدید با ثبت تطلاعات در بلاکچین شما از 7 مزیت برخوردار میشوید که بهترین انها دیده شدن اثار شما به صورت جهانی و حفظ اثر از خطرات در طول زمان است. هنگامی که شما یک اثر را روی بلاکچین ثبت میکنید و از انجایی که بلاکچین تا ابد پایدار است ، اطلاعات شما نیز تا مدت های بسیار طولانی باقی خواهد ماند بدون اینکه اسیبی به ان وارد شود. همچنین در این بازار شما از حق کپی رایت برخوردار هستید و ترسی از کپی شدن مستقیم از اثار و هنر خود ندارید.

 

برای اموزش جامع روی درامدکن کلیک کنید

دسته بندی شده در : اموزش های NFT
برچسب ها : ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
preloader