چگونه در بازار NFT از خطرات و کلاهبرداری ها دور بمانیم؟

 

طرحی زیبا از هک و کلاهبرداری در NFT

 

خطر کلاهبرداری در NFT ، یک خطر جدی است. ما مدام اخباری از هک شدن افراد و به سرقط رفتن NFT هایشان را میشنویم. این خطر در مجموعه ها هم وجود دارد ، یعنی یک پروژه بعد از یک مدت فعالیت، پروژه را رها کرده و دست از کار میکشد.

ما در اینجا به شما روش هایی رو معرفی میکنیم که از این نوع خطرات در امان بمانید.

 

“حتما فیلم ، چگونه از خطرات موجود در بازار NFT ها جلوگیری کنیم را ببینید ، برای دیدن فیلم روی کلمه درامدکن کلیک کنید.”

 

1. اگر شما میخواهید یک NFT بخرید ، حتما او NFT رو از مجموعه اصلی خرید کنید. ببینید که ان مجموعه در کجا لیست است و در چه سایتی قرار دارد. برای مثال مجموعه بوردایپ در Opensea لیست است. پس سعی کنید انرا از Opensea بخرید و از خرید ان در سایت های دیگر خودداری کنید.

نمایی از مجموعه بوردایپ در سایت Opensea

2.در هنگام خرید توجه کنید که نام اثر و نام مجموعه ای که قصد خرید از ان را دارید درست است. در بعضی مواقع افراد سودجو با تغییر یک حرف از مجموعه اصلی ، اقدام به کلاهبرداری میکنند.

3.سعی کنید NFTها رو از وبسایت اصلی و مارکت اصلی ای که روی ان مینت و لانچ شدن ، بخرید. مثلا نرید از مارکت هایی که حجم کمی دارند ، NFT هارو بخرید.

4.در صوتی که به کیف پول شما ، توکن و NFT رایگانی اومد ، اصلا جا به جاشون نکنید. زیرا با این کار احتمال هک شدن کیف پول شما وجود دارد. پس اون ها رو به حال خودشن رها کنید و از جا به جا کردن انها به هر نحوی خودداری کنید.

5.به جامعه اماری اون کالکشن و NFT ای که قصد خرید اون رو دارید ، دقت کنید. سعی کنید NFT هایی رو بخرید که از لحاظ جامعه اماری و تعداده مخاطبان ، مشکلی نداشته و تعدادشان بالا باشد. شما اینگونه ریسک نقد شوندگی خود را پایین می اورید.

 

یرای دیدن اموزش های بیشتر در این حوزه ، روی کلمه اموزش کلیک کنید.

 

دسته بندی شده در : اموزش های NFT
برچسب ها : ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
preloader