معرفی کامل پروژه NFT میبیتس (Meebits)

 

مجموعه Meebits

 

با نگاهی به میبیتس‌ها می‌توان آن‌ها را یک طرح سه‌ بعدی دانست. واکسل یا وکسل (Voxel) کوچکترین جزء ساختاری یک تصویر سه بعدی است؛ مانند یک پیکسل در یک تصویر دو بعدی. یک واکسل مقداری را بر روی یک مختصات معین در فضای سه بعدی نشان می‌دهد.

در حقیقت Meebite ها واکسل های سه بعدی هستند که روی شبکه اتریوم قرار دارند و براساس الگوریتم آن خلق شده‌اند، مالکیت آن‌ها توسط قراردادهای هوشمند استاندارد ERC-721 مدیریت می‌شود و با تمام بازارها و خدمات مبتنی بر اتریوم سازگاری کامل دارند.

تعداد میبیتس‌ها 20 هزار عدد بوده و به نحوی طراحی شده‌اند که مانند شخصیت‌های بازی‌های معروف Minecraft و Roblox به نظر برسند. از این شخصیت‌ها می‌توان در بازی‌های ویدئویی متنوع، جهان‌های مجازی و اپلیکیشن‌های مختلفی استفاده نمود و به راحتی آن‌ها را مبادله یا پویانمایی کرد.

طرح اولیه‌ Meebits در سال 2021 توسط استودیوی موفق Larva Labs معرفی شد و با استقبال گسترده‌ سریعی مواجه گشت. سازندگان این پروژه قصد داشتند تا این مجموعه NFT تجربه‌ دلپذیری چه از نظر کلکسیونی و چه مبادلاتی به کاربران ارائه کند. Larva Labs حتی گام را فراتر نهاد و قابلیت‌های منحصربه‌فردی به این مجموعه افزود که یکی از آن‌ها امکان مبادله‌ مستقیم Meebitsها با یکدیگر است.

جنبش مجموعه‌ NFTهای منحصربه‌فرد دو بعدی هشت بیتی را نخستین مرتبه کریپتوپانک‌ها معرفی کردند. Meebits موفق شد این سنت را شکسته و شخصیت‌های واکسل سه بعدی خلق کند که می‌توان با آن‌ها در فضای متاورس تعامل برقرار کرد.

از کاربردهای Meebits

  1. اجرای شخصیت‌های Meebits به طور سه بعدی و یا تبدیل آن به نوع پیکسل آرت دو بعدی
  2. استفاده از Meebits به عنوان آواتار بازی‌ها و جهان‌های مجازی
  3. تهیه‌ پرینت‌های سه بعدی از Meebits
  4. حضور Meebits در متاورس آیندۀ Yuga Labs
دسته بندی شده در : دانستنی های NFT
برچسب ها : ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
preloader