به گزارش VMR (Verified Market Research) ارزش بازار NFT ها در سال 2030، به بالای 200 میلیارد دلار خواهد رسید.

 

تجزیه تحلیل ارزش یک بازار مانند NFT

 

VMR یک شرکت تحقیقاتی و مشاور سرمایه گذاری است. او پیش بینی میکند که در 8 سال اینده با توجه به رشد مرکب بازار NFT ها با نرخ 33 درصد در سال، این بازار ارزشی بالغ بر 231 میلیارد دلار پیدا خواهد کرد. همچنین طبق گزارش شرکت VMR یکی از عوامل تقاضا برای NFT ها، تکثیر انها در صنایع مختلف است. از جمله این صنایع میتوان به ورزش، بازی و گیم، ورزش، سینما و … اشاره کرد.

در این گزارش امده است که: بخش بازی و گیم یک شتابدهنده کلیدی برای حوزه NFT ها بوده است. به طوری  که اکنون بسیاری از فعالان این صنعت به سمت NFT ها متمایل میشوند. همچنین بازی هایی هم در سطح جهان محبوب میشوند و NFT ها را به مردم  معرفی میکنند. از جمله این بازی ها میتوان به اکسی انفینیتی (Axie Infinity) اشاره کرد.

به گزارش VMR حوزه ورزش نیز نقش بسزایی در این پذیرش دارد. ما هر روز خبرهای جدیدی از پذیرش NFT ها توسط باشگاه ها ، بازیکنان و لیگ های ورزشی میشنویم. پذیرش NFT ها توسط NBA که خود یکی از معتبرترین لیگ های بسکتبال است به این پذیرش کمک میکند. UFC نیز با اعلام پشتیبانی از NFT ها خود را وارد این صنعت نموده و از مزایای ان به نفع خود استفاده میکند. همچنین با خریده شدن NFTها توسط بازیکنان مشهور مانند نیمار و استفاده از صنعت NFT ها توسط تیم بزرگ پاری سن ژرمن (PSG) روند پذیرش NFT ها روز افزون میشود.

طبق این گزارش وجود بازارهای بزرگ خرید و فروش NFT همچون وبسایت اوپن سی (Opensea) به این صنعت کمک شایانی میکند.

شرکت SkyQuest Technology نیز نرخ رشد سالانه مشابهی را برای NFT ها اعلام کرده است. به گفته این شرکت نرخ رشد سالانه NFT ها 34 درصد برای سالهای 2022 تا 2028 میباشد.

 

 

منبع: cointelegraph.com

دسته بندی شده در : اخبار NFT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
preloader